Grupa kapitałowa Euroapotheca

EUROAPOTHECA ma unikalne marki i posiada reputację innowatora biznesowego, wiarygodnego partnera i preferowanego pracodawcy. Od założenia w 1998 roku, grupa z powodzeniem działa, mając wizję, aby być pierwszym wyborem dla wszystkich i wszędzie, gdzie działa.

EUROAPOTHECA posiada obecnie ponad 660 aptek w pięciu krajach, zatrudnia ponad 3,8 tys. Pracowników. EUROAPOTHECA kontroluje sieć aptek Eurovaistinė (273 apteki) na Litwie, Apoteksgruppen (191 aptek) w Szwecji, Euro-Apteka (65 aptek) w Polsce, Euroapteek (73 apteki) w Estonii, Euroaptieka (52 apteki) na Łotwie.

W 2017 r. EUROAPOTHECA skonsolidowała środki na planowany rozwój działalności aptek. Grupa wkroczyła w aktywny etap rozwoju, szukając korzystnych możliwości ekspansji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów skandynawskich. W I kwartale 2018 r. Euroapotheca zakończyła akwizycję szwedzkiej sieci aptek Apoteksgruppen, stając się jedną z największych sieci aptek w regionie.

EUROAPOTHECA jest członkiem VILNIAUS PREKYBA, największej, zdywersyfikowanej międzynarodowej grupy detalicznej w krajach bałtyckich z regionem Europy Środkowo-Wschodniej.